12
червня

Apple Card в Україні. Бути чи не бути?

Apple Card в Україні. Бути чи не бути?

На черговій презентації Apple у 2019 році компанія представила свій новий продукт - Apple Credit Card. Хоч новина і не зовсім нова, але вона все ще цікава для світової громадськості та, зокрема, для багатьох жителів України.

Новинка була розроблена спільно з інвестиційним банком Goldman і платіжною системою MasterCard. Як і всі в компанії Apple, карта вийшла стильною! На ній зображений виключно логотип та ім'я власника карти, без шістнадцяти цифр на лицьовій стороні та кодів на зворотному боці.

У нас карта поки недоступна, так що про кредитний ліміт можемо поки що судити лише на досвіді наших західних колег. Так ось, ліміт нараховується в різних обсягах, оскільки система розраховує ліміт індивідуально для кожного користувача на основі вже знайомої нам скорингової системи. Але серед перших користувачів вже встиг вибухнути скандал - стверджують, що для жіночої половини кредитний ліміт занижений. Тож не дивно, що навколо продукту такої відомої компанії вже встиг вибухнути скандал на тлі сексизму!

Ми не будемо сперечатися про популярність та ексклюзивність продукту такої компанії. Зрозуміло, що в Україні він буде популярний. Ми поговоримо про те, коли ж Apple Card очікувати в нашій країні.


Коли жителі України зможуть оформити Apple Card

На цей час оформити кредитну карту можуть тільки жителі США.

Провідні фінансисти України заявляють, що отримати Apple Card в Україні в найближчі п'ять років не вийде з кількох причин:

1. Процедура віддаленої ідентифікації клієнтів. Хоча першопрохідцями в цьому вже сміливо можемо назвати Monobank. Звичайно, зрештою все ж потрібно надати оригінали документів, але оформлення займає значно менше часу.

2. Конкуренція з монополістами. Сьогодні близько 70% терміналів належать Приватбанку, який поки не дав дозвіл на використання своїх банкоматів яблучній компанії.

3. Низька платоспроможність українців. Питання рентабельності - найгостріше. Адже всі успішні компанії в першу чергу - про гроші.

4. Світова економічна криза у зв'язку з пандемією COVID-19. Постраждали практично всі галузі бізнесу. Світова громадськість зможе оговтатися від економічного колапсу за місяці, а, може, й роки.

Однак фінансисти все ж переконані, що картка Apple обов'язково з'явиться на нашому ринку, як і раніше система мобільних платежів ApplePay. Але ми всіма силами сподіваємося, що чекати доведеться не так вже й довго!


А поки криза не закінчилася, ми з готовністю підтримаємо наших клієнтів в будь-яких ситуаціях!

 

 

 

Назад к списку