23
травня

Безробіття 2020: як стати на облік в Центр зайнятосі

Безробіття 2020: як стати на облік в Центр зайнятосі

Згідно із законодавством України, кожен громадянин нашої країни, який залишився з тієї чи іншої причини без роботи, має право на отримання допомоги по безробіттю. У зв'язку зі сформованою у світі ситуацією через пандемію COVID-19, зараз ця інформація особливо актуальна. Але при цьому, далеко не кожен з нас знає, як стати на облік в Центр зайнятості та отримати належну виплату.


Процедура оформлення та отримання допомоги по безробіттю досить складні, але в цій статті ми зібрали актуальну інформацію для громадян України у 2020 році.


Увага - важливо!

Хочемо звернути вашу увагу на деякі моменти:


1. У цій статті ми напишемо про матеріальну допомогу лише для фізичних осіб, які з тієї чи іншої причини залишилися без роботи,  не описуючи умови для підприємців.


2. Зверніть увагу, що за незаконне звільнення у зв'язку з карантином через коронавірус передбачена кримінальна відповідальність за статтею 172 Кримінального кодексу України (грубе порушення законодавства про працю). За розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця у зв'язку з інфекцією COVID-19, настає покарання у вигляді штрафу від 34 до 51 тисячі гривень, або виправні роботи на строк до двох років. Таким чином, працівникові не потрібно писати заяви на звільнення за власним бажанням через карантинних заходів, пов'язаних з коронавірусів. Рекомендуємо відразу ж проконсультуватися з юристом. Якщо у вас немає на це грошей, ви можете скористатися допомогою безкоштовних юридичних сервісів і порталів, на зразок цього

 

Хто може отримати статус безробітного?

Відповідно до частини 1 статті 43 Закону України «Про зайнятість населення» статус безробітного надається:

  • Особам працездатного віку, що не працюють, до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), які через відсутність роботи не мають заробітку, але готові та здатні приступити до трудової діяльності;
  • Особам, молодше 16 років, які працювали та були звільнені у зв'язку з припиненням або перепрофілюванням підприємств, скороченням чисельності штату;
  • Інвалідам, які не досягли пенсійного віку та отримують пенсію по інвалідності або соціальну допомогу.

Як стати на облік в Центр зайнятості?

            Примітно і дуже зручно, що стати на облік в Центр зайнятості можна не обов'язково за місцем прописки, а в будь-якій точці України. Це стало можливим завдяки Єдиній інформаційно-аналітичній системі державної служби зайнятості. Оформитися в ЦЗ можна онлайн або в найближчому центрі.


Необхідні при оформленні документи:

· Заява.

· Паспорт громадянина України нового або старого зразка;

· Ідентифікаційний код;

· Трудова книжка або трудовий договір (необов'язково, якщо ви тільки що закінчили навчання);

· Освітні сертифікати (атестати, свідоцтва, дипломи, курси);

· Військовий квиток (для чоловіків);

· Довідка про доходи з останнього місця роботи (на вимогу спеціаліста, що супроводжує);

· Завести розрахунковий рахунок в банку (зазвичай в ЦЗ вам рекомендують певний банк).


Після отримання всіх документів на Біржі праці для вас заводиться спеціальна картка з усіма вашими даними.


Коли починають виплачувати допомогу по безробіттю?

Коли надійдуть гроші? Зазвичай саме це питання в першу чергу цікавить безробітних. Потрібно відзначити, що виплати безробітним не нараховуються автоматично, необхідно подати відповідну заявку.


У період карантину допомогу з безробіття нараховується вже з першого дня після становлення на обліку в біржі праці.

А ось у звичайний час тим, хто звільнився за власним бажанням без поважної причини, або ж за порушення трудової дисципліни, нарахування стартують лише через 90 днів.

Стандартна тривалість виплат допомоги з безробіття - 360 днів. Залежно від соціального статусу і віку того, хто очікує на допомогу, нарахування тривають від 180 до 720 днів.


Розмір допомоги по безробіттю у 2020 році

            Виплати у зв'язку з безробітним статусом для українців дуже сильно відрізняються. Це залежить від стажу роботи, попереднього місця, способу звільнення та інших чинників. Згідно з даними, розмір допомоги становить від 610 до 8408 гривень!

 

Завдяки демократичному підходу Грошика, ми приймаємо 8 з 10 заявок і готові кредитувати всі категорії українців будь-якого віку! Отримати кредит безробітним у нас значно простіше, ніж в банківських структурах і аналогічних кредитних організаціях.

Назад к списку