3
березня

Що таке МФО в Україні

Що таке МФО в Україні

Все більше українців запитують себе, що таке МФО. Реклама на телебаченні та в інтернеті закликає скористатися послугами тієї чи іншої компанії, але ніхто не пояснює конкретних умов. Ролики з залученням зірок естради та медійних осіб обіцяють швидкі гроші на будь-які потреби. Але річ у тому, що мало хто знає, що таке МФО і розуміє механізм роботи цих компаній. У цій статті ми розповімо про те, що таке МФО в Україні.

Що таке МФО в Україні

Абревіатура МФО розшифровується як «мікрофінансова організація». У назві зберігається сама суть компанії. Це установа небанківського сектора, що видає невеликі суми на короткий термін. Висхідний інтерес серед українців доводить, що плюси таких компаній перевищують мінуси.


Хоча окремого закону для регулювання мікрофінансових організацій немає, вони контролюються цілим рядом нормативних актів уряду. Наприклад, останній з яких, зобов'язав МФО призупинити нарахування штрафних санкцій на боржників в період карантину пандемії коронавірусу.


Основні функції МФО

Єдиною функцією МФО була і залишається видача коштів. Це короткостроковий кредит на невелику суму. На цей час в Україні налічується близько 50 мікрофінансових організацій. Більшість з них працює онлайн, і тільки деякі - оффлайн. Стандартний термін кредитування - 30 днів, сума - від 500 до 15000 гривень. Деякі компанії мікрофінансового сектора видають кредити на термін до 90 днів.

Перехід в онлайн значно збільшив популяризацію мікрофінансових організацій. Отримати кредит без особистого відвідування організації, за кілька хвилин, без спілкування зі співробітниками - це дійсно привабливі умови. До того ж прозорі умови та калькулятор кредиту відразу показують користувачеві, яку суму він отримає і скільки він за неї заплатить.

Ще однією важливою перевагою МФО є невимогливість. Більшість компаній видає кредити всім категоріям населення, в тому числі: студентам, пенсіонерам, жінкам в декретній відпустці та безробітним громадянам.

У зв'язку зі спрощеними умовами кредитування, короткими термінами виконання та високим ризиком мікрофінансові організації змушені ставити вищі процентні ставки за користування.

Як і в будь-якій сфері, серед МФО час від часу з'являються шахраї. Але відрізнити офіційну компанію від підробленої дуже просто. На сайті повинні бути розміщені всі документи державного реєстру та приклади договору. До того ж юридична адреса повинен бути відкритий для загального доступу.

У разі спірних ситуацій з МФО можна звернутися до законів:

· «Про фінансові послуги та державне регулювання ринку фінансових послуг»;

· «Про споживче кредитування»;

· «Про електронну комерцію».


Грошик - це відкрита компанія, яка є одним з лідерів ринку мікрокредитування в Україні. У нас на сайті можна ознайомитися з усіма необхідними документами. На головній сторінці розміщено калькулятор. Грошик надає кредити всім категоріям населення на будь-які потреби. Отримати гроші на карту в будь-який час доби просто!

Назад к списку