25
липня

Чи можливо повернути депозит, якщо банк закрився?

Чи можливо повернути депозит, якщо банк закрився?

 Згідно із законодавством України, з 08.09.2012 максимально доступна сума відшкодування вкладникам депозитів становить 200000 тисяч гривень. Важливо також те, що ця сума охоплює всі можливі нарахування за відсотками депозиту. Цю виплату вам гарантує Фонд гарантування вкладів України. Якщо ж сума вашого вкладу перевищує обумовлену вище кількість, повернути вкладення цілком стає потенційно проблематичним. У більшості випадків у банку повинні бути активи, з яких, після продажу, будуть повертати гроші вкладникам. Але як це відбувається на практиці?

У цій статті ми розповімо про надійних способи повернути свої гроші після банкрутства банку.

Швидка реакція

Найнадійніший варіант збереження вашого вкладу в повному обсязі - спостереження і завчасна реакція. Тобто при нестабільності фінансової складової банку, вам необхідно забрати свій депозит в повному обсязі заздалегідь, ще до оголошення банкрутства. У таких випадках не варто ризикувати чи покладатися на талан. Так що навіть якщо термін виплати за депозитом наближається, і ви можете втратити відсотки, все ж варто завчасно забрати свої гроші. Існують процедури для збанкрутілих установ: в банк входить тимчасова адміністрація, яка призупиняє всі операції на термін до 1 місяця для з'ясування ситуації та приведення в дії процедур згідно із законодавством України.

Бувають випадки, коли фінустанови обмежують суми виплат на одну фізичну особу на добу. Наприклад, до 5000-7000 тисяч гривень. В такому випадку вам варто щодня виводити максимальну суму, і за кілька тижнів ви зможете забрати значну частину депозиту. Якщо ж банк відчуває брак готівки, варто дізнатися про можливість переведення грошей на карту іншого банку.

Варіант повернення коштів

Найпростіший і найдієвіший спосіб отримати назад повну суму свого вкладу, це роздрібнити його на мілкіші частини, які потрапляють під гарантію Фонду вкладів. Наприклад, на вашому рахунку знаходиться 280000. Гарантовано ви зможете повернути лише 200000. Для того, щоб не втратити значну суму, ви можете перевести частину депозиту на рахунок вашої довіреної особи (друга або родича). Важливо: рахунок повинен бути відкритий фізособою ще до введення в банк тимчасової адміністрації. Таким чином, обидва рахунки потрапляють під державну гарантію, і суми будуть виплачені в повному обсязі. Але цю процедуру варто зробити якомога раніше, інакше Фонд гарантії може послатися на 38 ст. Закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" і відмовити у виплаті двох депозитів.

Ваші дії після введення тимчасової адміністрації

Якщо все ж в банк введена тимчасова адміністрація - це означає, що він відправлений на ліквідацію. Для того, щоб вивести свої заощадження сумою до 200000 гривень, вкладникам необхідно відстежувати інформацію з видачі депозитних коштів Фондом гарантії вкладів. Гроші повинні бути виплачені через банки-агенти. Для цього вам необхідно зробити наступні прості дії:

· Заповнити заяву на сайті Фонду гарантування вкладів.

· Надати документи (паспорт, ІПН) і депозитний договір.

· Чекати зарахування грошей на рахунок.

Як повернути вклад, який перевищує гарантовану суму

            Якщо сума вашого депозиту перевищує суму гарантованих виплат, вам потрібно стати в чергу кредиторів. Це послідовність, в якій відбувається задоволення вимог при банкрутстві банку. Як відбувається повернення коштів вкладникам?

Перший етап: Вас повинні включити до реєстру кредиторів. Для цього вам необхідно подати заяву на чергу виплат відразу ж після оголошення банком банкрутства. Дуже важливо врахувати: якщо ви не встигнете стати в чергу кредиторів в 30-денний термін, ваш внесок буде безповоротно втрачено. Такі борги банку вважаються погашеними автоматично.

Другий етап: повернення грошей вкладникам - складний і тривалий процес. Спочатку ліквідатор підраховує активи та збитки збанкрутілої установи. Потім вирішує, які суми, виставлені вкладниками, вона може покрити. Всі активи та майно банкрута потрапляють під продаж: нерухомість, автомобілі, техніка, меблі та інше.

Шляхом їх продажу ліквідатор і отримує кошти, які зобов'язаний направити на погашення депозитів в банку. Черга виплат:

· Компенсація матеріальних і фізичних витрат ліквідатора.

· Виплата заборгованостей по зарплатах співробітників.

· Фізичні особи-вкладники.

· Останнім компенсацію отримає бізнес.


Якщо ви зараз перебуваєте в процесі повернення коштів, а грошей на щоденні потреби не вистачає, ви завжди можете звернутися за швидким кредитом в Грошик. Нецільові кредити від 500 гривень, проста реєстрація і швидке погодження кредиту на карту будь-якого банку України, - все це Грошик!

 

Назад к списку