29
квітня

Чому люди обирають МФО, а не банк?

Чому люди обирають МФО, а не банк?

В останні роки все більше позичальників звертаються за фінансовою допомогою не в банк, а в різні мікрофінансові організації. Кількість видаваних мікропозик неухильно зростає, як, власне, і кількість організацій, які їх видають (МФО). Чому ж вони набули такої популярності? З якої причини послуги мікрокредитування стали популярнішими від банків?

На те є кілька причин.

1. Можливість отримати необхідну суму без надання довідки про доходи.

Людей, що відносяться до цієї категорії в нашій країні досить багато: студенти, пенсіонери, фрілансери, домогосподарки та інші. Зазвичай банки швидко відмовляють таким клієнтам в кредитуванні. У МФО ж вкрай рідко необхідна довідка з місця роботи. Все, що знадобитися для отримання позики - це податковий код і паспорт. Згідно зі статистичними даними, банківським кредитуванням користується лише 20-30% населення, в той час як до послуг мікрофінансових компаній вдається 70-80% позичальників.

2. Графік роботи банків і термін узгодження кредиту.

Бувають ситуації, коли необхідна сума потрібна терміново. Потенційному позичальникові, який вирішив оформити кредит в банку, потрібно прийти у відділення банку в робочий час, дочекатися своєї черги, пройти перевірку документів і поговорити з кредитним менеджером. Якщо клієнт успішно подолає всі ці етапи, запитувану суму зможе отримати лише за 1-3 робочих дні. Водночас, заявку в МФО можна оформити в будь-який час доби. Узгодження мікрокредиту займає не більше 20 хвилин, а якщо ви звертаєтеся в організацію повторно, то не більше двох хвилин.

3. Способи погашення кредиту, акції та програми лояльності.

Виплата позики, оформленої в банківській організації, відбувається через банк. Що ж стосується МФО, то вони більш гнучкі також і в питанні погашення. Позичальник зможе повернути борг через термінал, особистий кабінет, грошовим переказом, поставити автоматичне погашення в потрібний день зі своєї банківської картки. Крім цього, у МФО діють різні акції та програми лояльності для постійних клієнтів, спрямовані на зниження процентної ставки. Так, якщо клієнт звернеться в компанію за кредитом ще раз, він отримає більш вигідні умови мікрокредитування.

Законодавство України так само сприяє розвитку ринку мікрокредитування. Вже зараз з'явилося безліч законопроєктів, які сприяють гнучкому регулюванню і стрімкого розвитку мікрофінансування. Попри високий рівень конкуренції в цій ніші, сфера мікрокредитування стає більш лояльною і вигідною для кожного позичальника з будь-якої кредитною репутацією. А недавно, члени Всеукраїнської Асоціації Фінансових Компаній розробили кодекс професійної етики, який підписали понад 20 найбільших МФО України, в тому числі і компанія Грошик!

Назад к списку