3
грудня

Фінансова грамотність та кредитний скоринг

Фінансова грамотність та кредитний скоринг

Багато з нас шкодують, що в школі не було кількох важливих предметів. Наприклад, психології відносин або ж економічної грамотності. З плином часу ми почали розуміти, що володіти цими знаннями вкрай важливо. Фінансова грамотність містить ряд понять. Наприклад, планування бюджету, фінансова подушка, кредитування та кредитний скоринг. У цій статті ми розповімо про один з ключових термінів кредитування. Він називається кредитний скоринг.


Поняття кредитного скорингу

Це спеціальна програма, розроблена для аналізу даних потенційного позичальника. По суті, це автоматична система, яка оцінює кредитний потенціал клієнта. Скоринг складається зі статистичних математичних методик, які діагностують економічне та соціальне життя.

Механізм оцінки відбувається так. Зазначеним пунктам анкети позичальника присвоюється різну кількість балів. Це залежить від важливості кожного з пунктів. Якщо ви не набрали прохідного балу, то, відповідно, не отримаєте кредит.

В першу чергу скорингова система звертає увагу на кредитну історію. Основним ресурсом, де зберігається економічне життя всіх українців, є УБКІ. Тобто Українське бюро кредитних історій. Оцінка ґрунтується на основі аналізу історій сотень тисяч позичальників.

Другий важливий економічний показник - щомісячний дохід клієнта. Офіційна заробітна плата це позитивний, але не обов'язковий пункт при оформленні кредиту. Чим вище ваш заробіток, тим простіше вам буде отримати бажану суму.

До основних демографічних показників, які оцінюються, можна віднести: вік, стать, соціальний статус, трудовий стаж, рівень освіти та деякі інші показники позичальників.


Хто та навіщо використовує кредитний скоринг

В основному, системами автоматичного кредитного скорингу користуються мікрофінансові організації. Це зручний спосіб обробити велику кількість клієнтів без ризику, людського фактора і небажаних витрат.

А ось банки вважають за краще оцінювати своїх потенційних клієнтів тільки «вручну». Для цього вони готують фахівців, робота яких полягає в перегляді та оцінці всіх даних клієнта.


У компанії Грошик суміщений автоматичний кредитний скоринг і ручна верифікація клієнтів. Це дозволяє максимально правильно підбирати клієнтів, яким буде комфортно співпрацювати з нашою компанією. Видача першого кредиту разом з реєстрацією займає близько 20 хвилин. Повторну позику можна оформити всього за 2-3 хвилини.

Назад к списку