10
серпня

Формула багатсва: скільки повинен заробляти українець

Формула багатсва: скільки повинен заробляти українець

Всім відомо, що розрив між багатими та бідними верствами населення в Україні непропорційно великий. Така ж похмура статистика стосується і середнього класу. За оцінкою експертів, до нього належить не більше 20% українців. У цій статті ми постараємося розібратися, скільки ж потрібно заробляти, щоб перейти на клас вище і чи залежить це від ваших прямих доходів.

Середній клас в Україні

            Наші потреби незмінно зростають разом з нашими можливостями. Згадайте себе 5 років назад - чи було для вас критичним купувати вино одного зі знаменитих виноробних регіонів Європи або ж ви обмежувалися скромним, але менш якісним українським виробником? Чим більше ми заробляємо, тим більше витрачаємо - це непорушна істина. Різниця між класами населення в першу чергу базується на балансі між доходами та витратами. Стає зрозумілим, щоб перейти на рівень вище, потрібно, принаймні, якийсь період часу заробляти більше, ніж витрачати.

            Якщо вірити міжнародним економічним даним, країна вважається економічно розвиненою, якщо не менше 50% її населення належить до середнього класу. Згідно з дослідженнями 2019 року, в Україні цей показник коливається від 17 до 20%. Статистику можна подивитися на порталі finance.ua. Але навіть ці цифри не зовсім відповідають дійсності, оскільки наш середній клас дотягує до загальноприйнятого з натяжкою. Так, в Європі представники середнього класу заробляють від 1000 $, а в США і того більше - від 4000 $.

До середнього класу українців зараховують громадян з доходом не менше 10000 гривень на місяць. Але в провінційному містечку або навіть в селі не так-то легко прожити на цю суму, не кажучи вже про столицю. Левову частку доходів українців забирає орендна плата за житло та оплата комунальних послуг. Так що власне житло в деяких випадках стає вирішальним фактором, що здатен схилити чашу терезів на потрібну сторону.

Як приходить достаток

Американські економісти Томас Стенлі та Вільям Данко не так давно випустили книгу, що стала бестселером, «Мій сусід - мільйонер». У ній вони спробували розтлумачити читачам просту, на перший погляд, формулу багатства. Автори пропонують наступне: помножте свій вік на річний дохід та розділіть на 10. Також окремо порахуйте вартість ваших активів (нерухомість, авто, депозит і тд). Далі можливі два сценарії:

1. Якщо отримане число менше загальної вартості тих самих активів, то ви маєте право вважати себе людиною з достатком, який в найближчому майбутньому буде тільки примножуватися.

2. Якщо ж число більше - ви не хочете або не вмієте заощаджувати. І без планування і грамотного розподілу грошей вам ніколи не подолати  межу класів.Таким чином, стає зрозумілим: щоб стати багатшими, потрібно лише грамотно розподіляти свої доходи та витрати і вкладати гроші, що звільнилися в «чисті» активи. А якщо перерозподіл ваших фінансових ресурсів на короткий час залишив вас без живих грошей, ви завжди можете звернутися в Грошик за швидким кредитом на простих і прозорих умовах!

 

Назад к списку