15
жовтня

Групи ФОП. Скільки податків платять підприємці?

Групи ФОП. Скільки податків платять підприємці?

Виплата податків того чи іншого роду - це громадянський обов'язок всіх українців, в тому числі підприємців, держслужбовців та інших. Природно, такі виплати мають різну тарифікацію в залежності від роду діяльності та рівня доходів. Порядок установлення податків і зборів в Україні регулюється Податковим кодексом. Підприємці платять податок у двох можливих варіантах - загальний і спрощений.

У цій статті ми спробуємо розібратися, скільки та за що платять податки українські підприємці.

Існує три групи ФОПів в Україні. Тариф першої групи становить 210.2 гривень. З вересня цього року друга група виплачує 1100 гривень, у зв'язку з підвищенням мінімальної заробітної плати. Третя група ФОП повинна відраховувати 3% плюс ПДВ або ж 5% без ПДВ від загального доходу підприємства.

Опис і тарифікація груп ФОП

Є кілька чинників, які відрізняють різні групи ФОП. Наприклад, виторг і допустимий обсяг найманого персоналу. особливості:

1-я група: ліміт прибутку - до 300 тисяч гривень. Не використовує найманих робітників. Наприклад, майстер манікюру або швачка.

2-я група: ліміт прибутку - до 1.5 мільйона гривень. Допустимі наймані працівники. Наприклад, компанія з надання інформаційних послуг, ресторан, невеликий реселлер.

3-тя група: необмежений ліміт прибутку. Юридичні особи будь-якої форми права. Наприклад, ювелірні компанії або великі виробники.

Нюанси оподаткування

Перші дві групи ФОП повинні робити нарахування щомісяця до 20 числа. Так само є можливість зробити оплату разово за весь майбутній рік. Подача повної звітності в такому випадку проводиться раз в 365 днів.

Третя група розраховується раз у квартал. Оплату потрібно провести протягом 10 діб після надання задекларованого звіту.

У деяких випадках, наприклад, на період пандемії коронавірусу, держава йде на зустріч ФОПам і тимчасово перепиняє податкові виплати.

Так само варто відзначити, що існують категорії, які не мають права претендувати на спрощену схему оподаткування. Сюди можна віднести установи, пов'язані з азартними іграми, валютні обмінники, посередництво в секторі фінансів і т.д.


Трапляються ситуації, коли всі гроші в обороті, а вам потрібно терміново провести нарахування. В такому випадку ви можете звернутися до однієї з мікрофінансових організацій України. Наприклад, в Грошик.

Ми надаємо нецільові кредити для всіх верств населення. Оформити позику можна всього за кілька хвилин. А за допомогою зручного онлайн-додатку ви зможете отримати гроші на карту в будь-якій точці України навіть з низьким мобільним покриттям.

Назад к списку