23
червня

Я загубив банківську карту. Що робити?

Я загубив банківську карту. Що робити?

Зараз вже нелегко уявити собі сучасне суспільство без електронних платежів. Чи користуєтеся ви PayPal або EasyPay, мобільним банкінгом або іншими способами електронної оплати, вам все-таки не обійтися без кредитної картки. Вони просто необхідні в наш час для комфортного життя й оплати товарів або послуг.

Кредитні карти настільки комфортно влаштувалися в нашій голові та наших гаманцях, що втрата будь-якої з них може викликати серйозну паніку. Людина, що потрапила в таку ситуацію,  судомно думає, що їй робити. На просторах інтернету вже сформувався певний алгоритм дій у разі втрати документів. А ми вирішили розписати подібний алгоритм і для втраченої кредитної картки.


Ситуації бувають різні: карту можна втратити, забути в банкоматі або ж стати жертвою дій з боку шахраїв. Даний алгоритм підходить для карт всіх найпопулярніших банків України:ПриватБанк, Альфа-банк, Райффайзен Банк Аваль і багатьох інших.

Алгоритм дій у разі втрати кредитної картки

Перше, що потрібно зробити (і то швидко), це заблокувати картку. У таких ситуаціях дуже важлива оперативність, щоб у вашій картки не з'явився новий «власник». Заблокувати картку можна трьома зручними способами:

1. Скористатися мобільним додатком банку або ж інтернет-банкінгом. Практично в кожному додатку простий і зрозумілий інтерфейс. Зайшовши в меню вашої карти, ви відразу ж зможете знайти розділ про її блокування. Будьте уважні: якщо у вас кілька карт, то заблокуйте правильну! У цього способу є два можливих недоліки: не всі вміють користуватися мобільними додатками, а також для входу в додаток знадобиться доступ в інтернет.

2. Якщо вам простіше поговорити зі співробітником банку, ви можете зателефонувати на Гарячу лінію. Номер гарячої лінії будь-якого банку можна знайти в інтернеті. При розмові зі співробітником банку, потрібно буде уточнити деяку інформацію: ПІБ, номер карти, кодове слово. А ще швидше за все у вас попросять надати додаткову інформацію: наприклад, коли ви робили останню оплату карткою, на яку суму і скільки витратили. Якщо оператор успішно ідентифікує вас, то карту деактивує.

3. А ще ви можете звернутися безпосередньо в будь-яке відділення банку. При собі потрібно мати оригінали паспорта та ідентифікаційного коду. Менеджер швидко заблокує рахунок і повідомить вам, чи здійснювалися будь-які операції з рахунком після втрати картки.


Наступний етап - заміна кредитної картки. Яким би способом ви не скористалися при блокуванні карти, ви зможете відразу ж подати заявку на її відновлення. Час на відновлення залежить від конкретного банку, але найчастіше це не може тривати довше одного дня. Вам буде необхідно з'явитися у відділення банку з оригіналами документів і отримати карту.

            Бувають рідкісні випадки, коли зловмисник все ж встигає зняти гроші з вашої картки. В такому випадку вам обов'язково потрібно звернутися в правоохоронні органи. Але це тривалий процес, який може тривати декілька місяців.


Якщо вам терміново потрібні гроші, ви завжди можете звернутися в сервіс онлайн-кредитування Грошик. Ми пропонуємо вигідні умови співпраці, швидкий відгук на заявку і можливість отримати гроші в будь-який час доби!

Назад к списку