5
серпня

Як грамотно скласти особистий чи сімейний фінансовий план?

Як грамотно скласти особистий чи сімейний фінансовий план?

Восени 2019 року соціологи провели досить цікаве дослідження і показали, як українці планують і використовують свій бюджет. Результати приголомшили: третя частина українців не відкладає гроші зовсім, близько 20% не ведуть рахунок своїх фінансів, так що їм важко відповісти, і лише 11% вважають, що їх грошової подушки вистачить від декількох місяців до пів року.

До свого бюджету потрібно підходити грамотно та усвідомлено. Потрібно розраховувати свої доходи так, щоб в ідеалі ще й відкладати собі фінансову подушку на відпочинок або непередбачені обставини. Фінансовий план - це довгостроковий прогноз, за ​​допомогою якого ви зможете в будь-який момент визначити, скільки грошей у вас знаходиться у вільному доступі. Зовсім недавно Мінцифри України випустили мінісеріал про фінансову освіту, він стане неймовірно корисним для тих, хто хоче усвідомлено підходити до планування свого бюджету.

Складові особистого або сімейного бюджету:

· Загальний дохід, включаючи додатковий заробіток.

· Регулярні та додаткові витрати.

· Щомісячні відрахування в рахунок заощаджень (в незалежності від того, зберігайте ви їх в банку, в сейфі або на розрахунковій карті).

· Шляхи збільшення доходу та скорочення витрат.

Мета складання фінансового плану - з'ясувати, як отримувати більше за ті ж гроші і як зробити так, щоб було з чого відкладати: на великі покупки, інститут, подорожі або на іпотеку. Планування допомагає не тільки економити, але й створювати та підживлювати «фінансову подушку» - запас на непередбачені ситуації.

Правила ведення особистого або сімейного бюджету

Особисті інтереси. Якщо мова йде виключно про ваш особистий бюджет, варто враховувати всі свої хобі та уподобання, і закладати їх у бюджет. Те ж стосується і сім'ї - всі витрати повинні бути загальновідомі. Приклад індивідуальних покупок: День народження родича, нова іграшка для дитини або рибальські снасті для тата. Загальні витрати теж потрібно враховувати: сімейний відпочинок, покупка техніки для будинку, переїзд та інше. Важливо враховувати інтереси всіх членів сім'ї.

Важлива стаття витрат в сімейному чи особистому бюджеті - це вкладення в майбутнє. Наприклад, гроші на освіту або фінансова подушка для майбутнього недержавного пенсійного фонду. Освіта зараз коштує досить дорого, а про те, що державного датування на пенсії недостатньо для нормального життя, відомо всім.

            Якщо ви плануєте свій бюджет не на місяць, а на пів року або рік вперед, варто також враховувати рівень інфляції країни, адже в Україні він досить високий. Так що рекомендуємо переводити всі свої заощадження в іноземну валюту.

Як правильно скласти свій бюджет?

Помірні, але не враховані витрати це легкий шлях до фінансової нестабільності.

Варто почати не з планування бюджету, а з фіксації доходів і всіх витрат. Ви здивуєтеся, які значні суми ви витрачаєте на непотрібні та, на перший погляд, непомітні дрібниці. Через кілька місяців ви зможете побачити загальну картинку:

· Обов'язкові регулярні витрати: харчові продукти, оплата комунальних послуг, транспорт і тд.

· Регулярні, але більш рідкісні або необов'язкові витрати: Дні народження, походи в спортзал або салони краси.

· Додаткові витрати, тобто емоційні покупки: кафе, бари, хобі, бутики, відпочинок і тд.

Як почати відкладати або збільшити суму заощаджень:

· Ретельно дотримуйтеся плану складеного бюджету.

· Почніть розумну економію: на деяких харчових продуктах, комунальних послугах та емоційних покупках.

· Поставте цілі на заощадження і почніть відкладати фіксовану суму.

· Подумайте про шляхи збільшення доходу і дійте!


Іноді за допомогою мікрокредитування можна вигідно перепланувати свій сімейний бюджет. Прозорі умови кредитування без прихованих виплат і простота співпраці роблять Грошик однією з найпривабливіших МФО України!

Назад к списку