9
лютого

ЯК ГРАМОТНО ОБРАТИ ДЕПОЗИТ У 2022 РОЦІ

ЯК ГРАМОТНО ОБРАТИ ДЕПОЗИТ У 2022 РОЦІ

Як показали дослідження за 2021 рік, лише 12% українців зберігають свої заощадження у депозитах. Молодь досліджує блокчейн (про що ми розповімо в одній із наступних статей). А старші віддають перевагу старому дідівському методу берегти гроші під матрацом або в старих книгах. Так трапляється, бо люди не довіряють банкам.

Насправді депозит – це вигідний інструмент зберігання та примноження грошей. Головне – правильно ним користуватися. Про користь та ризики депозитних вкладень ми розповімо у цій статті.


Ризики депозитних вкладень

Найбільше потенційних вкладників відштовхує побоювання з 90-х про ненадійність банків. Але це упередження справді застаріло. Адже зараз усі ліцензовані банки є членами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Що це означає на практиці? Існує державна установа, яка гарантує вкладникам повернення коштів у разі банкрутства банку. Але є одне але. Подібна програма діє на суму до 200 000 гривень. Якщо не забувати про це, ризик зводиться майже до нуля.

Друге заперечення потенційних вкладників у тому, що інфляція «все з'їсть». Тобто з тим самим успіхом можна залишити гроші та будинки. Але це зовсім не так. Навіть якщо йде активна інфляція, відсотки банку з тим чи іншим успіхом відшкодовують втрату. Матрац же, на жаль, не виконує цієї функції зовсім!

Третій аргумент – низькі відсоткові ставки в банках. АЛЕ важливо розуміти, що депозит – це накопичувальний, а не інвестиційний інструмент. Він допоможе зберегти гроші без ризиків, але не принесе вагомого та швидкого прибутку. Наприклад, у деяких європейських банках клієнти не тільки не отримують відсотки з депозиту, але й доплачують банку за зберігання своїх грошей.


Як грамотно вибрати депозит

Немає єдиного правильного рішення. Вибір банку та депозиту залежить від конкретної потреби вкладника. Від вашої мети залежить кількість депозитів, їхня тривалість, можливість поповнення або дострокового зняття.

Найпоширеніші цілі: фінансова подушка, велика покупка, стартовий капітал для початку справи.


Фінансова подушка. Це гроші "на чорний день", які можуть стати у пригоді будь-якої секунди. В цьому випадку варто уникати депозитів на тривалий термін (1-5 років) без можливості зняти гроші раніше за термін. І звернути увагу на низку депозитів терміном 3,6,9 та 12 місяців. Якщо після закінчення терміну першого депозиту гроші вам все ще не знадобилися, повторіть процедуру.

Велика покупка. Розрахуйте, яка сума вам потрібна на бажане придбання. Підберіть депозит з найвигіднішою процентною ставкою за короткий термін без можливості зняти гроші заздалегідь. І вуаля!


А якщо вам потрібна невелика сума, але зараз, ви можете скористатися сервісом онлайн-кредитування Грошик. Конкурентні ставки та лояльні умови видачі грошей кожному клієнту!

Назад к списку