19
червня

Як попросити родича повернути борг

Як попросити родича повернути борг

Існує така народна мудрість: якщо хочеш назавжди втратити друга - позич йому або в нього грошей. Але ми ж не хочемо втрачати близьких людей! У такій делікатній ситуації потрібно дотримуватися дуже тонкої межі, щоб зберегти добрі стосунки з людиною. Потрібно вміти проявити розуміння і терпимість, але при цьому відстоювати свої права і не бути м'якотілим. Наприклад, можна згладити гострі кути жартом, але з досить прямим підтекстом. Найчастіше нам соромно й незручно просити повернути борг, тому що ми просто боїмося скривдити друга або родича. Так що найімовірніше для збереження відносин переконати людину, а не відразу ж вимагати повернути борг. Найважливіше правило - вибрати потрібну комунікацію.

Способи комунікації з боржником

Деякі випадки набагато простіші, ніж здається на перший погляд. Вистачить просто нагадати близькій людині про борг. Не варто виключати людський фактор - він може просто забути про нього через безліч причин. В інших же, складніших випадках, до розмови варто підійти більш креативно.

 Ми вивчили це питання на основі досвіду численних користувачів інтернету. Що об'єднує авторів кожної з цих публікацій? Існує безліч різних ідей, поєднаних одним настроєм - до питання потрібно підходити з гумором та добротою. Ми вирішили описати вам найцікавіші, а головне дієві способи.

На нашу скромну думку, найбільш творчий спосіб - це попросити в борг у цього ж друга або родича!

Безперечно, існує вид людей, які не розуміють або не хочуть розуміти натяки! В такому випадку ми рекомендуємо виступити з контратакою, і попросити в цієї людини в борг таку ж або більшу суму. Але при цьому потрібно завжди бути готовим до дискусії з опонентом.

Ще один варіант - м'яко натякнути, що вам самим дуже потрібні гроші.

Ніхто не застрахований від непередбачених витрат. Якщо це ваш близька людина, ви не раз з ним обговорювали свої особисті злети та падіння. У довірчій бесіді розкажіть йому про свою ситуацію і делікатно натякніть, що сума, яку він зайняв у вас, як раз би могла вирішити всі труднощі. І якщо ця людина ставиться до вас так само, як ви до неї, то обов'язково увійде у ваше становище і захоче зробити все від себе залежне, щоб полегшити вашу ситуацію.

Якщо ж вам складно обговорювати питання з боржником віч-на-віч, можна відправити жартівливий лист.

Відразу ж відзначимо, що подібний лист буде сприйнято без образи лише близькою людиною, який добре знайома з вашим почуттям гумору. Лист може бути приблизно таким: "Привіт, _______! Сподіваюся, твій новий телефон добре працює, і я радий, що ти знову на зв'язку! Хочу купити собі схожий, тільки не вистачає трохи грошей - (а тут вписуєте суму, яку у вас займали) ".

Що робити зі злісним боржником?

Якщо на людину не вплинули ваші прохання і вмовляння, варто перейти до більш радикальних методів психологічного впливу:

· Найбільш ліберальним підходом стане пропозиція розбити борг на кілька частин.

· Можна вплинути через авторитетну третю особу, наприклад, через чоловіка/дружину або родича.

· Озвучте вашу ситуацію в колі спільних знайомих. Якщо боржникові важлива репутація, ви швидко досягнете бажаного результату.

· Якщо ніякі методи та вмовляння не діють, пригрозіть звернутися в судову інстанцію.


Якщо ж ви все-таки не змогли повернути борг, а гроші вам потрібні, то завжди можна звернутися в Грошик! Вигідні умови, швидке рішення, а головне - готовність прийти на виручку 24 години на добу і 7 днів на тиждень!

Назад к списку