30
березня

Як відрізнити чесну МФО від шахраїв?

Як відрізнити чесну МФО від шахраїв?

Кількість мікрофінансових організацій в Україні збільшується з кожним місяцем. Збільшення попиту на подібні послуги збільшили так само ризик виникнення шахраїв на даному ринку. У цій статті ми розповімо, як відрізнити легальну МФО від шахраїв.


Легальною мікрофінансовою організацією на ринку України виступає юридично оформлена організація, що має відповідну ліцензію на видачу кредитів юридичним або фізичним особам від Національної комісії, що здійснює регулювання сфери кредитування на державному рівні (Нацкомфінпослуг). Якщо сказати простіше, легальними МФО вважаються ліцензовані організації, діяльність яких повністю регулюється законами про фінансовий ринок України та контролюється Національним Банком України. Всі документи компанії повинні бути доступні для громадського перегляду на сайті.

Щоб не потрапити до рук шахраїв варто звернути увагу на такі аспекти:

1. Сумлінні кредитори надають клієнтам повну інформацію про свою компанію. У вільному доступі знаходиться юридична адреса та фактичні адреси, номер ліцензії, установчі документи, дані про власників і співробітників, фінансові звіти. Цього достатньо для швидкої перевірки наявності даної МФО в загальному реєстрі. Якщо дані про компанію та її реквізити відсутні на сайті, варто уникати співпраці з нею.

2. Легальні МФО мають сучасні, структуровані сайти з впізнаваним брендом, на яких легко знайти зазначену інформацію.

3. Безліч шахрайських МФО в Україні працюють в маленьких населених пунктах і пропонують видачу грошових коштів без договору, під розписку. В такому випадку в зоні ризику опиняються обидві сторони фінансової операції.

4. Легальна компанія завжди перевіряє клієнта. "Сірі" фірми з видачі кредитів скорочують до мінімуму збір інформації про клієнтів. Це відбувається внаслідок того, що "сірі" компанії не можуть перевірити кожного клієнта по всеукраїнській базі кредитних історій. Вас, як позичальника, повинні насторожити такі пропозиції як видача грошей без прописки, ІПН, без фото або перевірок. Швидше за все, - це нелегальні компанії, які просто не можуть посилати запити на перевірку в УБКІ.

5. Всі легальні МФО України внесені до Державного реєстру фінансових установ, в ньому відшукати компанію не складе труднощів.

І наостанок - якщо у клієнтів просять оплату за обробку заявки - це точно шахрайська організація. Гроші ви заплатите, а кредит точно вам не видадуть.

Грошик - це легальний і надійний сервіс онлайн кредитування, де:

· Ви можете оформити суму від 500 до 5000 гривень.

· Гроші видаються швидко - за 15-20 хв;

· Працює цілодобово, без вихідних / свят;

· Мінімальний пакет документів - тільки паспорт та ІПН;

· Можна достроково погасити або пролонгувати позику;

· Послуга доступна для всіх категорій українців, які досягли повноліття.


Всі офіційні документи, умови та відгуки про нашу компанію ви можете подивитися на нашому сайті.

Назад к списку