21
лютого

Як мікрокредити впливають на кредитну історію

Як мікрокредити впливають на кредитну історію

Нас з дитинства вчать, що борги потрібно повертати в строк. Якщо ви все ж порушили цю непорушну істину, будьте готові зустрічати наслідки. У два або три рази підвищена процентна ставка, постійні дзвінки від представників кредитора і внесення в «чорний список». Але навіть це ще не все - пожинати плоди зіпсованої кредитної історії доведеться довго.

Хоча мікрокредитні організації не є банківськими установами, це не звільняє їх від необхідності передавати інформацію про позичальників в Бюро кредитних історій. Таким чином, за допомогою МФО можна не тільки зіпсувати, але і поліпшити свою кредитну історію.

Кредитна історія та її нюанси

Кредитна історія - відомості про кредити та дисципліни їх погашення. Сюди входять: загальні дані про позичальника, інформація про закриті та наявні кредити, терміни виплати, наявність прострочення, скорингова оцінка клієнта. Якщо своєчасно здійснювати виплати по кредиту / мікропозиках, то проблем з кредитною історією не виникне. Інша справа - наявність прострочення. Оступившись одного разу, «реабілітуватися» в очах кредитора буде складно, але все ж це реально - закрити всі наявні кредити у встановлений термін. Якщо немає можливості вчасно погасити заборгованість, варто зробити такі кроки:

  • Попросіть про реструктуризацію боргу (зміни умов позики або його пролонгація). У деяких випадках кредитні організації йдуть на зменшення кредитної ставки;
  • Оформте кредитну карту. (Протягом пільгового періоду відсотки за використання карт не будуть нараховуватися при покупці в інтернеті та оплаті товарів в магазині. Використовуйте карткові кошти в побутових потребах, в той час, як готівкові застосуєте для оплати заборгованості);
  • Зверніться в нове МФО. Більшість мікрокредитних організацій пропонують новим клієнтам безвідсоткову позику. Таким чином з'явиться шанс перекрити один борг, оформивши позику в іншій компанії.

Інформація по кредитній історії клієнта доступна тим фінансовим компаніям, яким позичальник сам вирішить її надати, погодившись на обробку персональних даних при підписанні договору. Відомості зберігаються на сайті УБКІ (Українське бюро кредитних історій) протягом десяти років і на їх підставі виноситися вердикт - схвалити або відмовити. Один раз на рік можна перевірити безкоштовно КІ на ubki.ua. Для цього необхідно оформити заяву на офіційному сайті. Відповідь буде висланий у вигляді рекомендованого листа на вказану поштову пошту.

Слід пам'ятати, що достатня кількість закритих позик покращує рейтинг клієнта в очах банку.

На сайті Грошик ви можете оформити швидкий і зручний кредит на банківську карту. Для постійних клієнтів діє програма лояльності, знижки та регулярні акції.

Успіх позитивної кредитної історії - хороші відносини з банком і мікрокредитними організаціями, а також грамотний підхід до фінансів. Як би не склалися обставини, потрібно тверезо оцінювати свої фінансові можливості та наслідки невиплачених позик.

Назад к списку