28
січня

Як не потрапити на гачок фінансової піраміди

Як не потрапити на гачок фінансової піраміди

2020 рік похитнув фінансову впевненість, як великих корпорацій, так і кожного окремого жителя. Зараз кожен з нас шукає спосіб поліпшити свій матеріальний стан. Одні створюють нові можливості, компанії, які адаптуються під непрості часи. Інші - шахраї, що розплодилися на тлі паніки. З кожним роком розвитку інтернету, шахрайство стає все більш витонченим і небезпечним. Іноді нове - це добре забуте старе. Так що останнім часом з'явилися фінансові піраміди в новому привабливому вигляді. Як розпізнати їх і не попастися на гачок, ми розповімо в цій статті.


Як розпізнати фінансову піраміду

Поговоримо про терміни. У загальноприйнятому розумінні це класична схема отримання доходу шахрайським шляхом. Її суть полягає в залученні нових учасників для прибутку творців і тих ланок, які з'явилися в піраміді раніше. І якщо перші, що вступили, мають шанс хоч трохи підробити, то наступні учасники тільки вкладають гроші в добробут інших. Таким чином, стає зрозуміло, що прибуток зростає коштом припливу нових вкладників. Вся сіль в тому, що в кінцевому підсумку у виграші залишаються тільки творці. Рано чи пізно піраміда закривається. Учасники верхньої частини в кращому випадку «відбивають» вкладені гроші.


Особливості піраміди

Зверніть увагу. Майже всі компанії, де вас просять внести попередній внесок, це шахраї. Щоб не попастися на їх вудку, потрібно вивчити законність підприємства. Якщо це оффлайн компанія, варто для початку «загуглити її в інтернеті». Підприємство без ліцензії не гарантує вам ніяких виплат на законному рівні.

Навіть якщо документи присутні, зверніть увагу на дати. Якщо компанія зареєстрована за пару днів до збору коштів, то це перший тривожний дзвіночок. Так само має бути вказано юридичну адресу та ім'я засновників.

Бійтеся компаній, які обіцяють «легкий» дохід, що значно вище ринкового. До того ж якщо вам гарантують, що ризиків немає, це практично 100% фінансова піраміда. Жодна інвестиційна компанія не буде твердити, що немає ніяких ризиків.

Якщо ви складаєте договір, переконайтеся, що там немає пункту про те, що «компанія не несе відповідальності перед вами за ваші фінанси».


Не женіться за легкими грішми. Це не працює. Якщо потрібна термінова фінансова допомога - зверніть увагу на Грошик. Ми гарантуємо бажану суму на потрібний термін під зрозумілі відсотки.

Назад к списку