26
січня

Як провести час з користю: фінансові ігри

Як провести час з користю: фінансові ігри

Коли ми говоримо про фінансові гри, то не маємо на увазі казино або біржу. Ми поговоримо про ті ігри, які розвивають фінансову грамотність. Уміння грамотно розпоряджатися своїми фінансами це саме те вміння, якому нас повинні були навчати ще з малих років. Важливо не тільки заробляти гроші, але й успішно зберігати та примножувати їх.

Зараз Україна займає 30 місце за рівнем фінансової грамотності населення. Цей або подібний предмет тільки починає з'являтися в приватних школах. Для того, щоб розвинути таке корисне уміння в собі або своїх дітях, варто придивитися до веселого способу навчання - фінансових ігр.


Що таке фінансові гри

Фінансова гра - це настільний або онлайн-симулятор, який навчає керувати фінансами в ігровій формі. Учасники зможуть навчитися скілам інвестування, бізнес-стратегії, а ще стати банкрутом без шкоди для гаманця. Існує безліч фінансових ігор для будь-якого віку та кількості учасників. Ми розповімо про декілька найпопулярніших.


Монополія

Перша та найпопулярніша економічна гра. Спочатку придумана як настільна гра, але зараз існує і багато варіацій для комп'ютера і смартфонів. Її суть полягає в тому, щоб домогтися банкрутства інших учасників, грамотно використовуючи власний капітал. За допомогою гральних кісток учасники ходять по полю, де розміщені активи та події. Вигравши, ви стаєте монополістом у своїй сфері. Монополія вчить грамотно розпоряджатися своїм стартовим капіталом, примножуючи його.


Фінансовий футбол

По суті, в цій грі від футболу тільки назва. Це своєрідна перевірка фінансової грамотності, яку замаскували під футбол. Гравці вибирають правильну відповідь серед кількох варіантів. Якщо ви відповідаєте правильно, то ваші гравці на полі відбирають м'яч у противників. Гра дає вичерпні знання у сфері особистих фінансів. Ви зможете навчитися, перевірити свої знання і весело провести час з друзями.


Грошовий потік

Гра Грошовий потік або Cashflow була придумана автором бестселера «Багатий тато, бідний тато» Робертом Кіосакі. Він упевнений, що якщо людина не навчиться грамотно управляти фінансами, то стане їхнім рабом. А ось якщо ви змусите гроші працювати на вас, то забезпечите собі безбідне існування.

Але є один нюанс. Грошовий потік - це скоріше навчальна, ніж розважальна гра. Вам навіть доведеться заповнювати фінансові звіти. Але отримані скіли допоможуть не тільки в розпорядженні особистими фінансами, а й в бізнесі.


Завдяки одній з цих ігор ви зможете провести час не тільки весело, але і з користю. Варто також відзначити, що фінансових ігор існує значно більше, ніж ті, що вказані в цій статті. А ще будь-яка з цих бізнес-ігор стане прекрасним подарунком.


Грошик - це завжди цікаві новини, свіжі ідеї та швидкі гроші на карту в будь-який час доби!

Назад к списку