16
лютого

КОРОТКО І ЗРОЗУМІЛО ПРО БЛОКЧЕЙН

КОРОТКО І ЗРОЗУМІЛО ПРО БЛОКЧЕЙН

Блокчейн система набула широкої популярності у мас разом із підвищенням інтересу до біткоїну та інших криптовалют. Вже зараз цю технологію широко обговорюють не лише у світі фінансів, а й намагаються використовувати для зберігання даних у маркетингу та середовищі ігрових розробників. Як то кажуть, дуже цікаво, але нічого не зрозуміло. Нижче постараємося пояснити простими словами, що таке блокчейн.


Ланки одного ланцюга

Блокчейн (Blockchain) з англійської – ланцюжок із блоків. У ньому містяться всі записи угоди. Головна відмінність блокчейн системи від інших баз даних у тому, що, на відміну від них, видалити чи змінити записи в блокчейні не можна, можна лише додати нові. Розглянемо на простому прикладі. У вас невеликий трак із морозивом. Був дуже спекотний день, і частина продуктів розтанула. Але в системі зберігається інформація про те, скільки морозива спочатку. Цю інформацію не можна видалити або редагувати. Але можна додати новий запис про зміну кількості виробу.


Ще однією відмінністю блокчейну є максимальна безпека. Суть технології розподілених реєстрів у тому, що ланки ланцюжка зберігаються на комп'ютерах багатьох незалежних користувачів. Навіть якщо один із них дасть збій, інформація про дані не буде втрачена. Таку систему неможливо зламати. Оскільки дані однієї угоди зберігаються у зашифрованому вигляді на комп'ютерах великої кількості користувачів у всьому світі.


Нижче даємо кілька термінів, які найчастіше використовуються у розмові про блокчейн

Блок – це запис у реєстрі про кілька транзакцій. У ньому відображено, хто, кому і коли передавав скільки активів.

Ланцюг – ланцюг блокчейну нерозривний, оскільки кожен наступний блок містить посилання на попередній. Блоки не можна змінити або видалити, можна лише додати нові.

Актив – цінність. Це може бути щось матеріальне (машина, квартира) та щось повністю цифрове (інтелектуальна власність).

Транзакція – коли людина передає право власності на матеріальну чи цифрову цінність іншій людині.

Облік транзакцій – фіксація всіх дій з активами, наприклад, передача права власності.


Майнери - зберігають копії блокчейну, підтверджують транзакції, перевіряють транзакції інших майнерів. Майнером може стати будь-хто - але потрібно мати специфічне комп'ютерне обладнання та хитромудрий софт. За підтримку цілісної роботи мережі майнери одержують нагороду. Так і з'явилася криптовалюта.


Але є ще одна особливість майнінгу – створити новий блок і отримати за нього нагороду не так просто. Для цього потрібно вирішити ряд математичних завдань, згенерованих системою, таким чином отримавши право завести транзакцію та отримати за неї винагороду.


Сподіваємося, наша стаття була вам корисною! Підписуйтесь на нас у соцмережах, щоб дізнаватись про новини фінансового ринку України та світу першими. А якщо вам терміново потрібна невелика сума на короткий термін – скористайтесь нашим зручним сервісом швидкого кредитування!

Назад к списку