26
червня

Обман в інтернеті! Як впізнати шахраїв?

Обман в інтернеті! Як впізнати шахраїв?

В наші дні шахрайство поширене не тільки в повсякденному житті, тепер більшою мірою інтернет наповнений тими, хто хоче збагатитися чужим коштом. Мережа більш схильна до неправових дій, оскільки вона все ще асоціюється з повною анонімністю користувача. Найчастіше відстежити шахрая досить складно, а покарати його відповідно до закону ще важче. Так що будь-який недостатньо досвідчений користувач може з легкістю стати здобиччю того чи іншого інтернет-пройдисвіта. У зловмисників з'являються все більш витончені методи для обману людей, але паралельно з ними розвиваються способи захисту від шахрайства в інтернеті.

Вивчивши це питання, ми вирішили описати найпоширеніші методи захисту і боротьби з інтернет-шахраями.

Що робити, якщо ви стали жертвою шахрайства в інтернеті

Є ряд дій, до яких варто вдатися, якщо ви стали жертвою матеріального обману в мережі:

1. В першу чергу варто звернутися в поліцію із заявою про те, що трапилося. Діяти варто швидко. По правді кажучи, співробітники правоохоронних органів не дуже-то радісно беруться за подібні справи. Але якщо ви впевнені у своїй правоті, дійте наполегливо.

2. Якщо у вас з тих чи інших причин (за допомогою шантажу або блефу) вимагають гроші безпосередньо в інтернеті, варто звернутися до представників департаменту кіберполіції України.

3. У тому випадку, якщо вам відома справжня особистість шахрая, можете звернутися відразу в прокуратуру або суд.

Так само ви можете принести користь й іншим жертвам зловмисників. По-перше, опишіть свою проблему на одному з форумів або в чорному списку інтернет-шахраїв. По-друге, навіть якщо вкрадена сума зовсім невелика, варто все ж зробити хоч якісь із вищевказаних дій, бо зловмисник може працювати з невеликими сумами, але масово.

Як можна підтвердити спрямоване проти вас шахрайство

Для запуску кримінальної справи проти шахраїв, чиє жертвою ви стали, необхідні докази. Для того, щоб справа завершилася для вас з позитивним результатом, правоохоронним органам бажано надати:

· Скріни листувань, записи голосового спілкування.

· Виписки з банківських рахунків.

· Речові папери (договори і т.д.)


Якщо ви обираєте одну з компаній, які надають послуги мікрокредитування, то переконаєтеся, що вона володіє всіма офіційними документами та ліцензіями. На сайті Грошика всю необхідну інформацію ви можете переглянути тут.

БОНУС: зараз поширений вид шахрайства - це оформлення мікрокредитів на викрадений паспорт. Для того, щоб уникнути подібних неприємностей і розправ з МФО, відразу після втрати документа зверніться в сервісний центр УБКІ. Там ви зможете внести старий паспорт в чорний список і оповістити будь-які фінансові установи, що документ знаходиться в руках шахраїв.

 

Назад к списку