14
вересня

Оплата через телефон: зручність, ризик чи необхідність?

Оплата через телефон: зручність, ризик чи необхідність?

Для багатьох людей від 20 до 35 років Apple Pay і Google Pay вже кілька років звична норма життя. Природно, адже безконтактний спосіб оплати покупок або послуг - це більш ніж зручно. В основному оплата відбувається через смартфон або годинник тієї ж марки. Ви прикладаєте пристрій до розрахункового термінала, і все, операція проведена. Без пошуку додаткових предметів, введення пін-коду або зайвого фізичного контакту. Як ніколи актуально в наш час.

Проведення безконтактних платежів

Подібні технології відрізняються не тільки у Google та Apple. Система проведення транзакції у MasterCard - це PayPass, а у Visa - це PayWave. Але для споживача це не має ніякого значення. Для підтримки такого способу оплати необхідно прив'язати вашу розрахункову карту до смартфона через спеціально додаток. Як тільки ви виконаєте цю процедуру, вам доступні будь-які платежі через підключений мобільний пристрій.

Це суттєво економить час при будь-яких онлайн або оффлайн розрахунках. Крім цього, ви можете носити з собою тільки телефон, без купюр, дрібниці та карток. До того ж вам не потрібно кожен раз згадувати ПІН-код. Під час пандемії коронавірусу це як ніколи актуально. Ви позбавляєте себе  будь-яких додаткових контактів.

Ще один плюс - скорочення ризиків. Ви перестаєте носити в гаманці велику кількість готівки та пластикових карт. Головне - тримайте при собі телефон. Оскільки на більшості з них встановлено двофазну аутентифікацію (перевірка через кілька рівнів захисту), навіть при втраті пристрою, малоймовірно, що хтось зможе скористатися вашими платіжними даними. До того ж ви зможете швидко зреагувати після втрати гаджета, і заблокувати всі необхідні рахунки.

Безконтактна система оплати набирає все більших обертів. Цілком можливо, що незабаром ми перейдемо від оплати гаджетом, наприклад, до оплати зап'ястям. Головне, розуміти технологію, її плюси, мінуси та ризики. Таким чином, ваш бюджет буде в цілковитій безпеці.

Якщо ж раптом вас наздогнали матеріальні неприємності, їх завжди можна вирішити за допомогою компанії Грошик. Наша мікрофінансових організація надає послуги онлайн-кредитування без будь-яких фізичних контактів. Все, що вам потрібно, це доступ в інтернет і 15 хвилин вільного часу.

Назад к списку