6
березня

Що робити, якщо банк відмовляє в кредиті?

Що робити, якщо банк відмовляє в кредиті?

Банк ніколи не розкриває причину відмови, але зазвичай це відбувається через незадовільну кредитну історію. Саме на підставі кредитної історії банки або небанківські фінансові компанії можуть приймати рішення за кредитами. Давайте спробуємо з'ясувати інші причини, через які банк може відмовити у видачі коштів.

Кредитна історія

Кредитна історія – це своєрідне «портфоліо» всього кредитного досвіду позичальника. Вона з'являється з першим зверненням людини до фінансової установи за кредитом. І щоб у вашій історії не було «темних плям», необхідно ретельно стежити за фінансовою дисципліною і намагатися не порушувати строків оплати позик.

При визначенні рішення по кредиту банківські установи детально вивчають історію позичальника  із різних баз даних. УБКІ – Українське бюро кредитних історій – найбільша установа зі зберігання кредитних історій фізичних та юридичних осіб. Туди інформація надходить від різних фінансових установ, банків, страхових компаній, кредитних спілок, державних реєстрів тощо. Якщо позичальник має прострочені платежі в банку, то про це буде внесено запис до УБКІ, в кредитну історію позичальника.

У кредитній історії міститься:

  • особиста інформація про позичальника – ПІБ, контакти, місце проживання, реєстрація та місце роботи;
  • фінансові відомості;
  • і головне – дані про всі попередні позики (кількість позик, прострочень, строки користування і періоди заборгованостей);
  • кількість запитів на конкретну КІ;
  • контакти.

Потрібно пам’ятати, що систематичні прострочення і порушення інших зобов'язань знижують шанси на отримання кредиту в будь-якому банку.

Інші причини відмови в кредиті

При оформленні кредиту в банку, на відміну від мікрокредитних організацій, необхідно надавати довідку про доходи і заставу. Це дає банку впевненість, що позичальник має фінансову спроможність погашати кредит і кредит може бути погашений в будь-якому випадку коштом застави. Якщо позичальник є давнім клієнтом банку, то до нього можуть застосовуватися більш м'які вимоги щодо кредиту.

Якщо банк відмовляє в наданні кредиту, необхідно підвищувати свій кредитний рейтинг.

Як підвищити кредитний рейтинг?

Для підвищення кредитного рейтингу позичальник може оформити кредит у небанківській організації, оскільки там лояльніші вимоги до клієнтів, ніж у банках. Наприклад, відкривши і вчасно погасивши декілька мікрокредитів у фінансовій компанії «Грошик», ви зможете сформувати позитивну кредитну історію в УБКІ і підвищити довіру банків до себе.

Назад к списку