20
жовтня

Скільки коштує вивчитись на медика в Україні

Скільки коштує вивчитись на медика в Україні

Ще в дитинстві кожного з нас часто запитували: «Ким ти хочеш стати?» Коли пройшов період космічних рейнджерів, принцес і учнів Хогвартса, ми стали замислюватися про більш реалістичні професії. З плином часу мода на деякі спеціальності змінювала одна одну. HR-менеджери, ITшники, маркетологи, - ось ким зараз мріють стати юні уми. А ось юристи та дизайнери вже втратили колишню популярність. Але є професії, які будуть потрібними завжди. Наприклад, доктор. У цій статті ми розповімо, які кроки потрібно зробити, щоб вивчитися на лікаря в Україні.

Отримати диплом у Вищому навчальному закладі України коштує недешево. Найдорожчими вважаються київські ВНЗ. Але їх вартість базується не тільки на високих цінах, а й на якості навчання і перспективах випускників. Але по праву одними з найбільш високооплачуваних були й залишаються медичні ВНЗ. Серед найбільш перспективних і кваліфікованих в Україні можна назвати медичні університети Києва, Вінниці, Тернополя та Дніпропетровська.

Однак, закінчення медуніверситету це зовсім не гарантія високооплачуваної роботи по закінченню. У державній лікарні більшість лікарів отримують від 5000 до 8000 тисяч гривень. У приватних клініках, зрозуміло, зарплата вище. Але туди беруть лише хороших і досвідчених фахівців. Так що кар'єра буде довгою і тернистою. Здійснюється вона в кілька етапів: 6-8 років у ВНЗ, інтернатура, практика, платне або безоплатне стажування. Таким чином теоретичне і практичне навчання займуть 10-15 років.

Вартість навчання на лікаря в Україні

Багато хто думає, і небезпідставно, що українське навчання не можна порівнювати з закордонним. У наших ВНЗ немає такого технічного оснащення та заохочення викладачів і студентів як за кордоном. Але на цьому відмінності закінчуються. Українські професори не менше, якщо не більше компетентні багатьох своїх закордонних колег. Так що некомпетентними наших студентів точно не назвеш.

Навчання в медичному університеті передбачає в основному стаціонарну форму навчання. Природно, адже інша форма навчання поставила б під питання компетентність випускника. Заочна форма допустима тільки для фармацевтів.

Вартість навчання варіюється:

· 8000-16000 в рік - Полтавський медичний університет.

· 12000-37000 на рік - Запорізький медичний університет.

· 30000-38000 на рік - Київський медичний університет.

· 32000-42000 на рік - Вінницький медичний університет.

· І 50100 в Дніпропетровському медичному університеті.


Найдорожчим по праву вважається стоматологічний факультет. Є ще бюджетна форма навчання, яка заощадить абітурієнту близько 100000 гривень на всіх факультетах. Але, на жаль, бюджетних місць передбачено всього 20-30%. Після навчання випускник-бюджетник зобов'язаний приступити до практики за державним направленням.


Ми бачимо, наскільки дорогим є навчання на медика в Україні. Але воно коштує кожної витраченої гривні. Якщо ж вам не вистачає певної суми на оплату семестру, ви завжди можете звернутися в Грошик. Одні з найбільш вигідних умов кредитування на Мікрофінансовому ринку України. Отримайте кредит всього за 20 хвилин у нас на сайті або через зручний мобільний додаток.

Назад к списку