18
вересня

Співпозичальники та поручителі - хто вони?

Співпозичальники та поручителі - хто вони?

Участь співпозичальника і/або поручителя в угоді при оформленні кредиту - обов'язкова умова деяких банків, оскільки наявність гарантів вони розглядають як зменшення ризику при кредитуванні. Поняття співпозичальника та поручителя подібні, але не ідентичні. І ті, й інші є гарантами повернення банку кредитних коштів, але обов'язки та повноваження у співпозичальника та поручителя різні.

У цій статті ми постараємося пояснити різницю між поручителем і співпозичальником.

Різниця між поручителем та співпозичальником

Деякі кредитні організації запитують у позичальників при здійсненні угоди наявність поручителя або співпозичальника. Природно, за участю гарантів подібні організації охочіше йдуть на видачу. Її розглядають, як менш ризикову. Поняття співпозичальника і поручителя, як ми вже писали вище, схожі, але не ідентичні. Їх відмінність полягає в рівні повноважень і обов'язків. У разі несумлінного виконання своїх обов'язків позичальником, поручитель має зобов'язання перед банком, так що він має право подати до суду на позичальника. АЛЕ: при оформленні угоди перевіряється платоспроможність поручителя. Адже в разі неплатоспроможності позичальника, матеріальні зобов'язання на себе бере поручитель.

Поручитель - це особа, яка бере на себе гарантію перед банком за виплату кредиту. У наш час такі угоди не особливо популярні, банки вважають за краще укладати договори з гарантією у вигляді рухомого або нерухомого майна.

Співпозичальник - це людина, що несе відповідальність за погашення кредиту перед банком нарівні з кредитоотримувачем. Але через те, що він є рівноправним учасником угоди, у нього значно більше прав, але і ширше обов'язки. За його участю висока можливість отримати кредит на значно більшу суму. До того ж співпозичальник має ті ж права на користування кредитом/іпотекою, що й основний одержувач. А ще він підписує кредитний договір разом з основним позичальником, оскільки й відповідати за іпотечним чи іншим договором учасники будуть разом.

В якості гарантів по кредиту зазвичай виступають фізичні особи, найчастіше мають близьке відношення до одержувача, близькі або родичі.

Якщо ж вам потрібна невелика сума, то нема потреби звертатися до послуг поручителя. Грошик завжди готовий прийти на допомогу в разі будь-яких фінансових питань. Швидкі кредити на карту будь-якого банку України всього за кілька хвилин. Є Грошик - є гроші!


Назад к списку