28
травня

Спрощені умови кредитування під час карантину

Спрощені умови кредитування під час карантину

У зв'язку з поширенням вірусу COVID-19, одним з питань, які обговорювалися на екстреному засідання Верховної Ради, стали нарахування по кредитах для населення. Згідно з цією постановою, штрафи та пені за простроченими кредитами скасовуються на деякий час, адже багато людей були змушені піти у відпустку через загостреної ситуації з епідемією, а інші й зовсім втратили засоби для існування. Наприклад, заклади громадського харчування, розважальні та торговельні центри, туристичні фірми, перевізники (починаючи від місцевих автобусів і закінчуючи авіаперельотами). В решті решт це торкнеться кожного українця.

Таким чином, в даній ситуації програли всі, крім виробників масок та антисептиків для рук. Практично все населення країни зараз перебуває в дуже скрутному фінансовому становищі, а деякі на межі дефолту. Тому актуальним буде розібратися, у чому суть нового закону про штрафи та пені за прострочений кредит, скільки можна буде не платити штраф за прострочений кредит та інші важливі моменти.


Закон України про споживче кредитування

17 березня 2020 Верховна Рада України прийняла Закон про скасування штрафів за кредитом, який діє в період з 1 березня по 30 квітня поточного року (з ймовірністю продовження послаблення умов). В Закон України «Про споживче кредитування» (Відомості Верховної Ради (ВВР) 2017, № 1, ст.2) були внесені відповідні поправки. Так, банки та фінансові компанії зобов'язані тимчасово скасувати штрафи і пені за кредитом в разі недотримання позичальником договірних зобов'язань.

Для простої людини скасовані штрафи за несплату кредиту - це дуже важлива і необхідна міра. Але важливо пам'ятати, що скасування штрафів і пені за прострочення кредиту - тимчасова постанова. Крім того, закон не скасовує нарахування обов'язкового щомісячного або щодобового платежу, передбаченого договором позики, і не передбачає списання наявних кредитів.

Важливо не забувати про ще один момент - кредитну історію. Позитивна кредитна історія - це можливість в майбутньому звернутися в будь-яку фінансову компанію та отримати кредит без труднощів. Навіть в умовах карантину важливо дотримуватися правила договору позики та підтримувати платіжну дисципліну. Якщо в період послаблення вам і не будуть нараховуватися штрафи, кредитна історія все ж може бути безповоротно зіпсована.


Чи можливо оформити кредит в період карантину?

Крім вищевказаного нововведення в більшості випадків умови кредитування не зміняться. Банківські структури та МФО намагаються працювати в штатному режимі. Але за великим рахунком впевнено продовжили працювати тільки лідери ринку МФО, а банки перейшли повністю на обслуговування клієнтів онлайн.

Тому найпростіше оформити кредит в мікрофінансової організації, яка працює онлайн. Наприклад, в Грошику можна оформити кредит до 3 тисяч гривень на період до 30 днів. А для тих, хто встановить наш новий мобільний додаток, приємний бонус у вигляді знижки 50% на новий кредит.

Миттєву позику без штрафу можна взяти на термін від 1 до 30 днів. Також є безкоштовна можливість продовжити дію договору, якщо не виходить внести платіж. Ця послуга називається пролонгація. Її можна повторювати необмежену кількість разів.


Не засмучуйтесь! Карантин скоро закінчиться, а Грошик з радістю допоможе пережити важкі часи.

Назад к списку