9
грудня

В Україні підвищили розмір мінімальної пенсії

В Україні підвищили розмір мінімальної пенсії

Багатьох українців здивувало вельми резонансне підвищення мінімальної пенсії в грудні 2020 року. У вересні, наприклад, її рівень становив 1721 гривню. У грудні ж її підняли до 1769 гривень. Тобто, по суті виплата пенсіонерам збільшилася всього на 48 гривень. В Україні пенсіонери - це найбільш соціально незахищена частина населення. І тепер багато хто запитує себе, як же вижити пенсіонерам на подібну суму, і що робити, якщо гроші закінчилися раніше терміну?


Чергове підвищення мінімальної пенсії

Отже, з грудня 2020 року підвищення мінімальної пенсії склало з 1721 до 1769 гривень. Це значно нижче прожиткового мінімуму. А ось трудовий стаж навпаки зріс до 35 років.

За останніми підрахунками найскромніший прожитковий мінімум українця становить понад 2200 гривень. Тим більше в зимовий час, коли рахунки за газ та інші комунальні послуги часто перевищують 1500 гривень. А тим часом ціна за один куб газу постійно підвищується.

Можна провести прості підрахунки. Комунальні послуги - близько 1500 гривень, найскромніше харчування - ще 1500 гривень. Таким чином, замість мінімальних необхідних для життя 3000, пенсіонерам платять всього 1769 гривень. Як же вижити літнім людям без допомоги родичів або небайдужих громадян?

На мінімальну пенсію мають право претендувати громадяни з трудовим стажем від 25 років (з 2018 року), або ж від 35 років (з 2028 року). На розмір пенсії за вислугою років так само впливає сума зарплати й, відповідно, відрахувань в пенсійний фонд.

Пенсіонерам, що працюють, так само варто очікувати мінімального підвищення виплат. Крім цього, держава скасувала для них 15% податок на пенсію.


На що сподіватися у 2021 році?

У зв'язку з пандемією коронавірусу, перші 6 місяців 2021 року не варто особливо розраховувати на підвищення мінімальної зарплати або пенсії. Поки уряд ніяк не коментує майбутні соціальні виплати. Так що залишається розраховувати тільки на себе або ж на допомогу близьких.


Але є ще один спосіб розв'язати свої фінансові проблеми негайно. Ви можете звернутися в Грошик. У нас ви можете оформити кредит всього за 20 хвилин на суму до 5000 гривень. Виплатіть його через 30 днів або продовжите на більший період.


Так само ми пропонуємо акції зі знижкою до 90% для нових та постійних клієнтів. Ми видаємо позики всім українцям віком від 18 років!

Назад к списку