29
червня

Види шахрайства на сайтах оголошень

Види шахрайства на сайтах оголошень

На цей час найбільшим сервісом онлайн-оголошень в Україні є всім відомий сайт OLX. Але, як і більшість майданчиків з кількістю користувачів, що перевищує сотні тисяч, творці не можуть гарантувати вам стовідсоткової фінансової безпеки. У пастку аферистів можуть потрапити не тільки покупці, як заведено вважати, а й самі продавці. Продовжуючи розкривати тему інтернет-афер, сьогодні ми хоті розповісти про те, як не стати жертвою шахрайства на OLX і менш поширених майданчиках онлайн-оголошень. А якщо все ж вам вже не пощастило, тоді як знайти та покарати злочинців.

Популярні схеми шахрайства на OLX та інших майданчиках

Розглянемо найпопулярніші методи аферистів в роботі з покупцями/продавцями на сервісах онлайн-оголошень:

1. Найпопулярніший, найпростіший і найдурніший вид шахрайства - передоплата. Продавець просить вас виконати повну або часткову оплату за товар, посилаючись на те, що боїться сам потрапити в руки шахраїв, або ж не хоче оплачувати доставку в обидві сторони. Після того, як ви відправите гроші, дуже швидко блокується номер телефону, а, можливо, і банківська карта. Намагайтеся не вносити ніякої попередньої оплати особам, з якими ви співпрацюєте вперше.

2. Наступний поширений вид шахрайства - привіт від наших східних друзів з AliExpress. Замість красивої картинки, вам відправляють бракований товар, або зі значно гіршою якістю. Найчастіше більшість з нас не перевіряє товар безпосередньо на Новій Пошті, і відправляє гроші післяплатою. Після того, як ви все ж виявите брак, вам вже буде складно пояснити продавцеві, чому ви не перевірили товар заздалегідь.

Яскраві ознаки шахраїв:

· Дуже низька вартість у порівнянні з іншими подібними товарами.

· Новий аккаунт. Якщо користувач з досить «молодим» аккаунтом просить вас внести 100% передоплату, дуже велика ймовірність, що це аферист.

· Маленьке містечко. Всі ми шукаємо товар з максимально близьким розташуванням. У великому місті його навіть можливо оглянути перед покупкою. Тому шахраї в основному вибирають своїм місцем розташування маленькі непримітні містечка.

Питання зі зніманням або купівлею/продажем квартир через OLX - це зовсім інша та ще більш об'ємна тема. Про неї ми поговоримо в одній з наступних статей. А зараз - про види шахрайства серед покупців.

Як на OLX обманюють продавців

Тепер розглянемо ситуацію з боку продавця, який хоче вберегти своє майно та свої гроші від недобросовісних покупців. Варто ставитися з обережністю до подібного роду операціях:

1. Загублений переказ. Покупець начебто відправляє вам повну вартість товару, але гроші на рахунок чомусь не надійшли. Часто аргументують це тим, що відправляли гроші з картки іншого банку, а вони можуть доходити довго. Або ж просять у вас докладні реквізити вашої карти (з датою закінчення терміну дії та кодом CVV-2, і самі знімають гроші з вашої картки). Нагадуємо, таку інформацію не можна повідомляти жодній сторонній людині!

2. Дзвінок з банку. Вам представляються менеджером вашого банку, повідомляють, що на ваш рахунок надійшли гроші від юридичної особи або ФОПа. Просять підтвердити вашу особу даними карти або паролем з смс. У кращому випадку, ви залишитеся без товару, в гіршому - ще й без грошей на рахунку.

3. Складний трюк з післяплатою. Ви відправляєте товар післяплатою. Шахрай під час огляду на Новій пошті замінює його значно дешевшим аналогом і відправляє назад вам. А потім відмовляється від отримання, мотивуючи це тим, що товар виявився неякісним, бракованим або ж просто не припав до смаку.


           З попередньої статті ви запам'ятали, що ваш кращий союзник в ситуаціях з інтернет-шахрайством - це інформація: дані афериста, скріни, голосові повідомлення і тд. Так що ніколи не видаляйте переписку завчасно. Головне, пам'ятайте - в будь-якій фінансовій ситуації Грошик стане вашим надійним помічником!

Назад к списку