20
квітня

Що таке "Кредитна історія"

Що таке "Кредитна історія"

Кредитна історія - це серйозна дисципліна, якої повинен дотримуватись кожен українець. Незалежно від того, звертаєтеся ви в банк чи в небанківську структуру, будьте готові до того, що відомості про ваш кредит будуть передані в Українське бюро кредитних історій (УБКІ). Це спеціальний сервіс, в якому відображаються дані про всіх ваших відкритих і закритих кредитах, а так само про тих, хто подає запити на перевірку вашої особистої кредитної історії.

Хоча мікрокредитні організації не є банківською установою, це не звільняє їх від необхідності передавати інформацію про позичальників в Бюро кредитних історій. Таким чином, за допомогою МФО можна не тільки зіпсувати, але і поліпшити свою кредитну історію.


Що таке Кредитна історія

Кредитна історія - відомості про кредити та дисципліни їх погашення. Сюди входять: загальні дані про позичальника, інформація про закриті та наявні кредити, терміни виплати, наявність прострочення, скорингова оцінка клієнта. Якщо своєчасно здійснювати виплати по кредиту, то проблем з кредитною історією не виникне. Інша справа - наявність прострочення. Оступившись одного разу, «реабілітуватися» в очах кредитора буде складно, але все ж це реально - закрити всі наявні кредити у встановлений термін.

Інформація по кредитній історії клієнта доступна тим фінансовим компаніям, яким позичальник сам вирішить її отримати, погодившись на обробку персональних даних при підписанні договору. Таким чином, доступ до вашої кредитної історії не може отримати будь-хто сторонній. Відомості зберігаються на сайті УБКІ (Українське бюро кредитних історій) протягом десяти років і на їх підставі виноситися вердикт - схвалити або відмовити. Один раз на рік можна перевірити безкоштовно КІ на ubki.ua. Для цього необхідно оформити заяву на офіційному сайті. Відповідь буде вислана у вигляді рекомендованого листа на вказану поштову пошту.

Грамотна взаємодія з мікрофінансовими організаціями тільки покращує вашу кредитну історію.

На сайті Грошик ви можете оформити швидкий і зручний кредит на банківську карту. Для постійних клієнтів діє програма лояльності, знижки та регулярні акції.

Кредитна історія дуже важлива не тільки в тому випадку, якщо ви плануєте оформити кредит або розстрочку. Багато роботодавців у фінансовому та IT секторі так само перевіряють претендента на наявність позитивної кредитної історії. Тому завжди ставтеся до своїх позиках відповідально і не допускайте прострочень!

Назад к списку